نامزدهای انقلابی انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری! آقایان رئیسی، قالیباف و میرسلیم سلام علیکم مقدمتا این که علت این که شما بزرگواران را خطاب کردم این است که اعتقاد راسخ دارم هدف شما از نامزدی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری، اعتقاد به اهمیت تغییر وضع موجود است و قطعا اگر آقایان هاشمی طبا و جهانگیری را […]

نامزدهای انقلابی انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری!

آقایان رئیسی، قالیباف و میرسلیم

سلام علیکم

نامزدهای انقلابی انتخابات دوازدهم ریاست جمهوریمقدمتا این که علت این که شما بزرگواران را خطاب کردم این است که اعتقاد راسخ دارم هدف شما از نامزدی در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری، اعتقاد به اهمیت تغییر وضع موجود است و قطعا اگر آقایان هاشمی طبا و جهانگیری را نیز منتقد وضع موجود میدانستم، ایشان را هم خطاب این مطلب خود قرار میدادم، حال این که ایشان هم در کنار آقای روحانی به دفاع از این وضعیت و ادامه آن مشغول هستند و اما اصل مطلب چیست؟

نامزدهای انقلابی انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری! همانطور که مستحضرید، در ایران نیز مثل بسیاری از کشورهای دنیا، مردم به هر رئیس جمهور، دوبار فرصت داده اند و از این جهت یک دوره ای شدن رؤسای جمهور قابل تصور نیست مگر این که مردم قانع شوند که فرصت دادن مجدد به دولت مستقر، امری مضر است و از این جهت، شیوه رقابت با رئیس جمهور مستقر و تیمش اصول خاص خودش را می طلبد و از آنجا که شما با دغدغه تغییر وضع موجود به صحنه آمده اید قطعاً چاره ای جز تبیین وضع موجود ندارید و به صرف بیان برنامه ها و شعارهای خود نباید اکتفا کنید.

برای عبور از روحانی باید مردم را قانع کرد که فرصت مجدد به روحانی و تیمش چه تبعاتی میتواند داشته باشد والا طبق عادت قدیمی، یک بار دیگر به او فرصت خواهند داد؛ البته یک روشنگری دیگر هم لازم است تا مردم بدانند وضع موجود قابل تغییر است و قطعا بدتر نخواهد شد که اگر در این دو موضوع روشنگری مناسبی صورت نگیرد، هم برای افزایش مشارکت مردم و هم برای تغییر وضع موجود کاری از پیش نخواهد رفت.

لازم است مردم بدانند که نگاه این دولت به بیرون از مرزها و بعضا دشمن چگونه باعث شده است تا در انتظار سرمایه های خارجی، از سرمایه های داخلی غافل شود و زیر سایه واردات، تولید داخلی ضربه ببیند و به جای افزایش اشتعال، نیروی کار داخلی بیکار گردد و این یعنی مسیر حرکت این دولت به جای این که در جهت تقویت بنیه اقتصاد و تحقق اقتصاد مقاومتی باشد، در مسیر تضعیف اقتصاد، بحران رکود، تشدید وابستگی، افزایش بیکاری، و اتلاف منابع عظیم انسانی و طبیعی است.

شما نامزدهای انقلابی باید برای مردم روشن کنید که دل این دولت برای مردم نمیسوزد و اگر هم قدمی بردارد با اکراه است، باید یادآوری کنید که چگونه شب توزیع یارانه را شب عزای دولت میخوانند و چطور از لزوم تعطیلی نهادهای حمایتی مثل سازمان حمایت از مصرف کننده سخن میگویند و مسکن مهر را مزخرف میخوانند، باید به یادشان آورد که چطور مردم را در صف سبد کالا و یا در سامانه ثبت نام برای اعلام نیاز به یارانه تحقیر کردند، نباید گذاشت حرکات نمایشی دولت در این سه چهار ماهه نزدیک به انتخابات درباره سهام عدالت و مقرری کمیته امداد، حافظه مردم را تحت الشعاع قرار دهد.

نامزدهای انقلابی انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری! لازم است مردم را روشن کنید که این دولت اساساً با اشرافی گری مدیران مشکلی ندارد که اگر داشت آن مقاومتها را در فقره برخورد با حقوقهای نجومی و ترویج ساده زیستی مدیران شاهد نبودیم. باید روشن کنید که این دولت اساساً به مقوله فساد اینقدر جناحی نگاه میکند که بزرگترین اختلاس کشور را یک معوقه ساده بانکی قلمداد میکند، باید روشن کرد که برخی دولتمردان با شرکتهای اقماریشان چطور با واردات بی رویه بیشترین ضربه را به تولید کشور زده اند.

لازم است مردم را روشن نمود که این دولت چگونه با آمارها و شاخصها بازی میکند و واقعیتهای کشور را کتمان میکند، باید گفت که چطور یک شبه میعانات گازی و محصولات پتروشیمی را غیرنفتی فرض میکند تا صادرات غیرنفتی دچار جهش شود، باید گفت که چگونه سال پایه رشد اقتصادی را به ۷ سال قبل میبرند تا آمار دلخواهشان از آن درآید، باید گفت که چطور شاخص آلودگی هوا را عوض کردند تا شاهد افزایش روزهای پاک سال در کلانشهرها باشیم بدون این که آلودگی هوا کم شود.

لازم است مردم درباره دروغگویی و بی ادبی دولتمردان روشن شوند، بدانند که همین دولت در وعده های انتخاباتی درباره برنامه های ۱۰۰ روزه و اشتغال ۴ میلیونی از گردشگری چه گفت و بعد انکار کرد، باید مردم بدانند که درباره برجام چه وعده هایی در رفع مشکلات هوا و آب و غذا و صنعت داده شد و بعد انکار شد باید به مردم گفت که دولت نه تنها وعده هایش را انکار کرد، بلکه به کسانی که به دولت گفتند «الوعده وفا» هم توهین کرد که شما دروغ گویید و گفت شما کودکانی هستید که در باغ آمده اید و سیب و گلابی میخواهید! باید به یادشان آورد که چطور منتقدان را با دهها توهین و تهمت مواجه کردند در حالی که حقانیت بسیاری از آن انتقادات بعدها اثبات شد!

لازم است که نامزدهای انقلابی درباره هزینه تراشی های خطرناک این دولت برای آینده کشور توضیح دهند و بگویند که چگونه این دولت با تحمیل قراردادها، تعهدات و توافقات خارجی و بین المللی بسیار بلندمدت تر از طول عمر خود و بعضا ابدی که متن یا ضمائم شان را محرمانه نگه داشته، کوشیده است بدون این که آنها را حتی طبق اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی به تصویب مجلس برساند، به اجرا درآورد که نمونه شان را در برجام، تعهد به FATF، سند ۲۰۳۰، قراردادهای نفتی IPC، قراردادهای هواپیما و پژو و… شاهد بوده ایم.

آقایان رئیسی، قالیباف و میرسلیم! باید درباره این که دولت نه تنها دربرابر نفوذ حساسیتی ندارد بلکه حتی از آن حمایت میکند سخن گفت، باید از حضور دو تابعیتی ها در مراکز حساس دولت و بیخ گوش وزرا و حتی تا تشخیص طعم آدامس رئیس جمهور سخن گفت، باید روشن کرد که چرا این امنیتی ترین دولت تاریخ انقلاب، فردی را برای وزارت اطلاعات دارد که به اذعان خودش، فاقد هرگونه تجربه اطلاعاتی است، باید گفت که این دولت چگونه از بازداشت نفوذی ها و جاسوسها و افشای دو تابعیتی ها ناراحت میشود و چطور میکوشد تا آنها را به سرعت به کشورهایشان عودت دهد.

باید برای مردم روشن کرد که عملکرد این دولت برخلاف وعده ای که داده بود نه تنها باعث افزایش ارزش و اعتبار پاسپورت ایرانی نشده است بلکه جایگاهش را با وجود تنازل های مختلف در برجام، آن را در رده بندی های بین المللی بدتر هم کرده است، باید برای مردم یادآوری کرد که عملکرد این دولت در قضیه تجاوز به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده و برخورد با شهادت حجاج منا چگونه بود، باید برای مردم یادآوری کرد که چگونه بازگرداندن کشتی نجات از سواحل یمن و آزادی ملوانان متجاوز آمریکایی به ایران تنها با یک تماس جان کری انجام شد، باید نشان داد که نه تنها عملکرد از موضع ضعف دولت باعث اعتبار بخشی به پاسپورت ایرانی نشده است بلکه آن را بی ارزش تر هم کرده است.

نامزدهای انقلابی و معترض به وضع موجود! مشکل با تعارف و صرف گفتن از برنامه های خود حتی اگر بهترین برنامه ها باشد، حل نمی شود، بلکه باید در راستای روشن کردن مردم گام اساسی برداشت و الا بدانید که بسیاری از مردم طبق عادت قدیم، موقع رأی دادن به همان رئیس جمهور ضعیفی رأی خواهد داد که بدون نامزد پوششی و حتی با نامزد پوشش از مناظره زنده فراری بود! هرگز به دنبال افشاگری های مذموم و به اصطلاح «بگم بگمهای» معمول، غیرمرتبط و شخصی از سوی نامزدهای انقلابی نیستیم ولی در به تصویر کشیدن ریشه های مشکلات عمده کشور و ترسیم دورنمای ادامه این روند برای مردم نباید کوتاهی کرد، هر چند اگر این مهم با مشارکت، ائتلاف و ایثار همراه باشد.