اظهارات غلامعلی جعفرزاده علیه آیت الله رئیسیآقای غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، جانباز ۷۰% بسیجی! چه بسا جانبازان ۷۰ درصدی که در رکاب پیامبر سلامتی خود را از دست دادند و در برابر حضرت علی و امام حسین علیهما السلام شمشیر کشیدند و یا به حمایت از اصحاب فتنه جمل و بانیان کربلا اعمالشان را سوزاندند! جناب جعفرزاده! به همان دلیل که جانبازی شما تنها به خاطر تلاش برای حفظ انقلاب و اسلام ارزشمند است، حمایت شما از کسانی که چه در فتنه و چه پس از آن در برابر اصل نظام ایستادند، خیانت به نظام، خون شهیدان و راه امام شهیدان و باعث احباط همان جانبازی شماست! اینها را در ابتدای سخنم بیان کردم که این قدر برای پاسخ گفتن به هر نقدی، بدواً از جانبازی خود مایه نگذارید؛ و اما بعد!

در پاسخ به متن اعتراض آمیزتان به آقای سعیدی که به حمایت شما از فتنه انتقاد کرده بود عرض میکنم که معیار حق و باطل برای کسی که خود را انقلابی میداند، ولایت است؛ شما از یک سو فتنه را بازی میدانید، از سوی دیگر بکاربردن عبارت خس و خاشاک برای اغتشاش گرانی که شهر را به آتش میکشیدند را بخشی از فتنه مینامید و از سوی دیگر هم در برابر جسارتهای مکرر روحانی پس از انتخاباتهای ۹۲ و ۹۶ به نزدیک ۵۰% از مردمی که به او رأی ندادند با عناوین حامی خشونت و مخالف عقلانیت سکوت کردید و تنها به حمایت مصرانه از او و تشکیل ستاد برای او پرداختید! آری! جناب جعفرزاده! حرفهای شما متأسفانه در مسئله فتنه دچار تناقضات شدید و خارج از دایره انصاف و منطق است، تا آنجا که رسماً برای تطهیر فتنه گران حاضرید تاریخ انقلاب اسلامی را تحریف کنید و به تناقضگویی و ایستادن در برابر ولایت بپردازید.

و اما فتنه! و ما ادراک ما الفتنه! فتنه عبارت بود از ادعای تقلب گسترده از ماهها قبل از انتخابات در حالی که حتی یک برگ سند محکمه پسند برای آن ارائه نشد! فتنه عبارت بود از نامه بدون سلام و تهدیدآمیز به رهبری! فتنه عبارت بود از ادعای پیروزی انتخاباتی و دعوت به اغتشاش خیابانی از صبح انتخابات! و نهایتا ادعای پیروزی با فاصله بالا به همراه دعوت به خالی نکردن خیابانها از سوی نامزد بازنده! فتنه یعنی درخواست ابطال انتخابات کف خواسته های بازنده انتخاباتی باشد! فتنه یعنی گرا دادن تحریم و فشار به دشمن! یعنی نشاندن برق امید به چشم دشمنان قسم خورده ایران؛ یعنی تلاش برای براندازی نظام با اسم رمز تقلب! و شما همه اینها را با تشبیه اغتشاشگرانی که اموال عمومی را آتش میزدند به خس و خاشاک یکی میدانید؟!

شما میگویید سران فتنه هم مثل آن یک فتنه گری که آزاد است باید آزاد شوند و همان مدت حصر هم باید به عنوان مدت دوره مجازاتشان محسوب شود! در حالی که اصلا سران فتنه بابت فتنه ۸۸ محصور نشدند، بلکه ایشان در سال ۸۹ و بابت دعوت از مردم برای ایستادن در برابر نظام جمهوری اسلامی آن هم با الگوگیری از مدل اغتشاشات سوریه محصور شدند! خیانتی که هرگز نیز بابت آن ابراز ندامت نکردند و این یعنی ایشان هنوز هم برای ادامه همان مسیر آماده اند، پس برخلاف ادعای شما استمرار حصرشان همچنان امری لازم و ضروری به نظر میرسد، شما حق ندارید هم خودتان به جای شورای عالی امنیت ملی حکم رفع حصر بدهید و هم به جای دادگاه صالحه، حصر در کنار خانواده و با امکان استفاده از استخر، سفر، ویلا و… را به عنوان مجازاتشان، کافی قلمداد کنید!

و اما کلام آخر این که حصری که سران فتنه تنها به جهت قطع رابطه با رسانه ها و جلوگیری از دعوت به اغتشاش و نا امنی تحمل میکنند، برگرفته از رأفت نظام و سیره علوی است، آن گاه که پس از فتنه جمل، عایشه مشمول رأفت حضرت علی علیه السلام شد و تحت الحفظ به مدینه بازگردانده شد در حالی که بدون برگزاری دادگاه و به صرف ایجاد محدودیت به لحاظ رفت و آمد برای وی مانع شدند تا دوباره فتنه ای به پا کند و جامعه مسلمین را دچار خسران نماید و الا که قطعا همانطوری که قرآن کریم فرمودند، «وَ الْفِتْنَهُ اَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ» چرا که قتل تنها یکی از محصولات فتنه است و این یعنی اگر قرار باشد سران فتنه به مجازات واقعیشان برسند قطعاً مجازاتشان بسیار شدیدتر از حصر موجود خواهد بود، پس آقای جعفرزاده! اگر دنبال رأفتی بیش از این هستید در گام اول، سران فتنه و دوستانشان را به پذیرش علنی اشتباهاتشان و تعهد به عدم تکرار آن خیانتها راضی کنید.

#

اشتراک این خبر در :